Dopasuj box dachowy do samochodu

Box dachowy Taurus Adventure 340 Eco

Box dachowy Taurus Adventure 340 Eco

1435,00 PLN Bez podatku: 1166,67 PLN

Box dachowy Taurus Xtreme 600 II  carbon

Box dachowy Taurus Xtreme 600 II carbon

1897,00 PLN Bez podatku: 1542,28 PLN

Box dachowy Taurus Xtreme II 450 karbon

Box dachowy Taurus Xtreme II 450 karbon

1629,00 PLN Bez podatku: 1324,39 PLN

Dopasuj box dachowy do samochodu

Dopasuj box dachowy do samochodu

Jaki box: duży, mały, szeroki, wąski, tani, nowy czy używany ?

Rodzinne wypady za miasto i wakacyjne wycieczki wymagają planowania. Jedno z pytań, które powstaje w głowie wielu osób, brzmi: gdzie pomieścić wszystkie potrzebne bagaże i akcesoria? Okazuje się, że jest na to sposób. Pomocnym udogodnieniem jest box dachowy, który mimo swojej prostej budowy daje nam szerokie możliwości bezpiecznego przechowywania przedmiotów. Jednak jak dobrać produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania? Na jakie cechy warto zwrócić uwagę? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Wymiary i pojemność

Jednym z podstawowych elementów, na które należy zwrócić uwagę są wymiary boxa, a co za tym idzie jego pojemność. To bardzo ważny czynnik, który decyduje o tym, jak wiele potrzebnych nam rzeczy będziemy mogli ze sobą zabrać. Dokonując wyboru, należy jednak pamiętać, że duże, profesjonalne propozycje nie sprawdzą się w każdym przypadku. Kluczową rolę odgrywa bowiem bezpieczeństwo. Dlatego trzy podstawowe wymiary, które musimy wziąć pod uwagę to oczywiście wysokość, szerokość i ciężar danego produktu. Czynniki te powinny być dobrane do rodzaju naszego samochodu, a także do rodzaju ładunku, który chcemy transportować.

Bezpieczny system mocowania

Każdy box dostępny na rynku wyróżnia się nieco innym rodzajem mocowania. Istnieją jednak trzy główne rozwiązania, które możemy wykorzystać:

   montaż belek aluminiowych w rowku T, czyli szybki, a przy tym estetyczny i solidny sposób mocowania, który pozwala nam cieszyć się doskonałym komfortem jazdy,

   montaż za pomocą 'obejm' zakręcanych pokrętłami, i do tego pasuje do większości bagażników,

   montaż za pomocą obejm w kształcie litery U, który jest kompatybilny z belkami stalowymi i aluminiowymi o niedużym przekroju.

Niezależnie od zastosowanej metody należy pamiętać, że cała konstrukcja musi być stabilna, doskonała jakościowo, wytrzymała i stworzona z myślą o w miarę opływowych kształtach. Pamiętajmy, że box dachowy wpływa na nasz komfort jazdy, a jednocześnie jest elementem stale wystawionym na działanie wiatru, a co za tym idzie aerodynamiki pojazdu.

Elegancki wygląd dla wymagających

Kolejnym istotnym czynnikiem jest estetyka i wygląd boxa dachowego. Element ten jest widoczny z daleka i musi tworzyć zgraną całość z naszym pojazdem. W zależności od naszych preferencji możemy skorzystać z różnych opcji, które wyróżniają się odmiennym wyglądem i specyfiką: niektóre propozycje są lakierowane i błyszczące, a inne chropowate i matowe. Wybierając rodzaj powierzchni, warto wziąć pod uwagę czynniki, takie jak m.in. częstotliwość naszych wyjazdów, narażenie na otarcia i zarysowania, a także kwestie oczyszczania powierzchni boxa.

O czym jeszcze pamiętać?

Chociaż wybór boxa dachowego może wydawać się prosty, należy wziąć pod uwagę szereg istotnych elementów. O czym należy pamiętać? Oprócz systemu mocowania, wyglądu i wielkości na uwagę zasługuje także dopasowanie produktu do możliwości naszego samochodu. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, jakie może być maksymalne obciążenie dachu pojazdu. Pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek i uszkodzeń powstających w czasie jazdy.

Pod uwagę warto wziąć także sposób otwierania boxa. Najlepiej, by posiadał on możliwość otwierania z dwóch stron, ponieważ tylko taki układ ułatwia wkładanie i wyjmowanie bagaży.

Dokonując wyboru, warto także zwrócić uwagę na:

   przeznaczenie boxa: jakie elementy chcemy w nim przewozić? Czy ma to być wózek dla dziecka? A może narty? Jeśli narty, to jak długie?

   sposób użytkowania: czy ma służyć nam w czasie rodzinnych wypadów? A może w czasie dłuższych wycieczek?

   rodzaj montażu: jak często box będzie zakładany i ściągany?

   sposób wykonania i tworzywo: z jakiego materiału jest wykonany? Czy jest to ABS (droższe boksy) z płyty pierwotnej, a może polietylen HDPE (nawet czterokrotnie tańsze propozycje) tworzony z granulatu z odzysku?

Wyświetlono: 1 do 3 z 3 (1 stron)