Box dachowy, bagażnik dachowy - wynajmować czy kupować?

Box dachowy, bagażnik dachowy - wynajmować czy kupować?

Wiele form uprawiania aktywności wiąże się z problemem transportu sprzętu, ubrań i dodatkowego wyposażenia. W dzisiejszych czasach nie trudno jest przewieźć rowery, narty lub deski snowboardowe. Służą do tego bagażniki dachowe oraz boxy, w których można umieścić pokaźną ilość bagażu. Doskonale sprawdzają się także w turystycznych podróżach. Nie każdy wie, że wybrane sklepy oferują opcję ich wynajmu. Dla wielu osób będzie to bardziej opłacalne niż jednorazowy koszt związany z zakupem.

Wynajem boxów i bagażników

Ceny boxów oraz uchwytów do transportu sprzętu zaczynają się od kilkuset zł. Musisz jednak liczyć się z tym, że im większą i lepszą skrzynię chcesz kupić, tym więcej zapłacisz. W niektórych przypadkach taki jednorazowy zakup drogiego zestawu może być nierentowny. Zakup boxa na jedną wycieczkę lub bagażnika rowerowego z myślą o pojedynczym wyjeździe może mijać się z celem. Nie wiesz, jak często będziesz używał takiego sprzętu? A może nie masz go gdzie trzymać? Jeśli wahasz się, skorzystaj z wypożyczalni bagażników i boxów, otrzymasz profesjonalny sprzęt w kwocie 10-20 zł za dobę. W ten sposób zapakujesz się ze wszystkimi rzeczami nawet w daleką podróż i nie będzie Cię to kosztowało parę tysięcy, ale kilkadziesiąt złotych. Jest to również sposób na to, by samodzielnie sprawdzić wygodę użytkowania i podjąć decyzję dotyczącą zakupu.

Inwestycja we własny box lub bagażnik dachowy

Bagażniki przeznaczone na sprzęt sportowy czy bagaż będą sprawdzały się u osób, które np. kilka razy w sezonie potrzebują coś przewieźć. Wkładanie roweru do pojazdu poprzez rozkręcanie przedniego koła nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. W dodatku można zniszczyć rower lub wnętrze auta. Box natomiast jest świetnym sposobem na to, by przewieźć dużą ilość rzeczy. Bagażniki samochodowe często są niewystarczające dla osób, które mają dzieci i muszą wozić wózek. Trudności pojawiają się także z transportem przedmiotów długich. Co więcej, upychanie wszystkiego w bagażniku samochodu zmniejsza bezpieczeństwo pasażerów w przypadku kolizji. Ceny boxów dachowych zależą nie tylko od wielkości produktu, ale także od sposobu montażu i tworzywa. Bezpieczeństwo przewożonych rzeczy (np. nart) czy możliwość odizolowania ich od szkodliwych czynników atmosferycznych, powinno być odpowiednią motywacją do zakupu bagażnika dachowego.

Brak produktów w tej kategorii.